האם ובניה 22, גיבתון

סופרוויז'ן

כשאתם מתחילים לאמן, הראש שלכם עמוס במידע ובדילמות מקצועיות ואתם עלולים להרגיש קצת אי נוחות, שתחושת הבטן שלכם אומרת שיש פה נושא ששווה לבחון אותו או שנדלקת לכם נורה אדומה וכל מה שהייתם רוצים זה מדריך מקצועי שיעשה לכם סדר. התחושות האלו מגיעות למרחב האימוני ועלולות להשפיע על מערכת היחסים עם המתאמנים ועל איכות התהליך האימוני. 

יש יתרונות עצומים בכך שמדריך מנוסה ומקצועי נותן לך את היד ונותן משוב והדרכה כשאתם בתחילת הדרך, ואם עולה צורך הוא ימשיך ללוות אותך לאורך הדרך, גם כשצברתם כבר ניסיון ואתם מרגישים בטוחים יותר. 

הידיעה שיש לך עוד מאמן ומדריך מקצועי, מנוסה ואמפתי שאתם יכולים להתייעץ איתו לפני ואחרי מפגש אימון, הופכת את התהליך האישי והמקצועי להרבה יותר קל ופחות מורכב ומבלבל.

ליווי מתמשך של סופרוויז'ן (הדרכה) או פיקוח על קריירת האימון שלך ישמור אתכם כשירים ויבנה לכם מסלול מקצועי, מאתגר ועדכני.

עם זאת, אין ביכולתי "להתחייב" שכדי להיות מאמנים טובים, אתם חייבים שיהיה לכם מדריכ/ה שיפקחו וידריכו אתכם. אבל זה אכן משאב וכלי מופלא שתוכלו לקבל ובעיקר כשאתם בתחילת דרככם. 

בנימה אישית ופחות "משוחדת" (כי אני בעצמי מקבל הדרכה מקצועית)… ההדרכה עיצבה את הזהות שלי כמאמן, ביכולת שלי לייצר אינטרוספקציה (התבוננות פנימית) ולזהות רגשות, ציפיות, אמונות ודרכי פעולה. ההדרכות מסייעות לי לפתח את הרפרטואר שאלות וההסתכלות היצירתית במרחב האימוני דרך כלים ומיומנויות חדשות שלמדתי. אני יודע לבטא את עצמי ולווסת את הרגשות שלי. אני מאמין שזה חיזק אצלי את היכולת שלי להיות סמכותי אל מול המתאמנים שלי, להציב גבול ולשקף אותו. יכולת נוספת שההדרכה תרמה לי בפיתוח זהות המאמן שלי היא האמפתיה, יכולת ההקשבה, והאמון בכוחות שלי להתמודד עם קונפליקטים ביחסי מאמן-מתאמן. ההדרכות פתחו לי את הצוהר לעולם האתיקה המקצועית, לזהות את הדילמות האתיות, לשים לב אליהן, ולהעמיק בהן יותר. ההסתכלות שלי היום על עולם האימון אישי וההדרכה היא בוגרת, בריאה ומקצועית יותר.

סופרוויז'ן מקצועי לוקח את המאמן והמסע האימוני לרמה הרבה יותר גבוהה (ויותר מפוקחת) ודורש רמת הכשרה והסמכה מחמירים ומקצועיים יותר מטעם לשכת המאמנים בישראל.

על פי המידע באתר ICF
(International Coach Federation)

"סופרוויז'ן מתמקד בפיתוח יכולתו של המאמן באמצעות מתן הזדמנות עשירה ורחבה יותר לתמיכה ופיתוח. פיקוח על האימון יוצר סביבה בטוחה עבור המאמן לחלוק את ההצלחות והכישלונות שלו בהפיכתו למאמן מקצועי באופן שבו הוא עובד עם מתאמניו".

סופרוויז'ן כולל:

  • חקר תהליך פנימי של המאמן באמצעות תרגול רפלקטיבי.
  • היכרות עם האתיקה המקצועית וההבדלים בין טיפול לאימון.
  • יצירת סביבה בטוחה, נוכחות אימונית, פתיחות, גמישות וביטחון עצמי.
  • דילמות אתיות ומקצועיות.
  • זיהוי "נורות אדומות".
  • התבוננות והשפעה על איכות "המשולש האימוני" (מרחב אימוני, מאמן ומתאמן ) עבור הזדמנות לצמיחה ולמידה על תקשורת נכונה והעצמה.
  • קידום השפה האימונית. הרחבה ושיפור הידע, הכלים והמיומנויות באימון.
  • משוב וביקורת בונה.

החזון שלי כסופרוויז'ר:

אני רואה עצמי כמדריך שעוזר לפקח על מקצוע האימון בארץ ובעולם ומשפיע על מודרכיו לשיפור תמידי של איכות האימון ותפקידם המקצועי והאתי. אני מאפשר למודרכים שלי להתבונן פנימה ולזהות את החוזקות, החולשות ומקומות ההנעה כדי שיוכלו לשפר את עצמם. מעצים כל מודרכ/ת ומאפשר להם להתפתח בקצב הנכון להם, לסמוך על עצמם, על כוחותיהם ועל הדרך שלהם. מקדם משוב ושיח בונה, משפר מיומנויות, מרחיב את עולם הידע ומדריך ליצירתיות, אמפטיה, וקשיבות. ההדרכה בשבילי היא מרחב בטוח ופרואקטיבי המתקיים באמצעות שיח פתוח, כנה ובגובה העיניים. 

מודל ההדרכה שלי מתבסס על 3 תהליכים מקבילים: התהליך הרגשי של המאמנ/ת, התהליך האימוני של המתאמנ/ת והתהליך ההתפתחותי- מקצועי של המאמנ/ת. מסגרת ההדרכה מאפשרת למאמנ/ת לקבל נקודת מבט נוספת על תפקידו ולהרחיב את ההתבוננות הפנימית על שלושת התהליכים הנ"ל. מטרת ההדרכה שלי היא לשכלל את הידע המקצועי שלהם, לחזק את הדימוי והבטחון העצמי של המאמנ/ת, לשדרג את היכולת שלהם לזהות ולקבל החלטות מקצועיות, לבחון ולחקור דילמות, התלבטויות וסימני שאלה בכוחות עצמם ולסייע להם להרחיב את סל המיומנויות והכלים האימוניים.

מפגשי ההדרכה זמינים באופן פרונטלי או בזום.

אם זה נשמע טוב, בואו נדבר! שיחה טלפונית קצרה איתי, תעזור לך לקבוע אם צרכי הנער/ה שלך והגישה שלי כמאמן אישי לבני נוער הם המתאימים ביותר.

דילוג לתוכן